|
Wandelen en fietsen door ongerepte natuur en pittoreske plattelandsdorpjes. Servië wil zich profileren als aantrekkelijke vakantiebestemming voor de actieve vakantieganger.
Naast een rijke cultuurhistorie, heeft het land een nog ongerepte natuur en pittoreske plattelandsdorpjes die zich uitstekend lenen voor actieve vakanties. Ook de gastvrijheid van de lokale bevolking maakt een actieve vakantie in Servië tot een bijzondere ervaring. Daarom wordt ingezet op de ontwikkeling van nieuwe wandel- en fietsroutes en actieve reisprogramma’.
Wandelen van noord naar zuid
Servië wordt doorkruisd door twee wandelroutes die onderdeel vormen van het Europese netwerk van lange afstand wandelroutes. De wandelpaden E4 en E7 lopen van noord naar zuid door Servië en voeren langs de mooiste natuurgebieden van het land waaronder de nationale parken Fruska Gora, Djerdap, Tara en Kopaonik. De routes vallen deels samen met enkele belangrijke culturele routes in het land waaronder de “Route van de Romeinse heersers” en de “Transromanica”, een route die enkele belangrijke middeleeuwse kloosters van Servië met elkaar verbindt. De wandelroutes worden in Servië ontwikkeld en onderhouden door de Servische bergsport vereniging (www.pss.rs), waar men tevens terecht kan voor praktische informatie. Recent is een nieuwe brochure verschenen over wandelen in Servië onder de naam “Rambling through Serbia at a slow pace”.
Wandelen in de voetsporen van de Sultan
De Sultan’s Trail is een nieuwe lange afstand wandelroute van Wenen naar Istanbul. De historische Sultan’s Trail begint in Wenen, waar Süleyman Kanuni, sultan van het Ottomaanse rijk, in 1529 tijdens zijn veroveringstochten naar het westen werd tegengehouden, en eindigt bij het graf van de sultan in Istanbul. De route loopt voor een belangrijk deel door Servië, dat lange tijd onderdeel vormde van het Ottomaanse Rijk, en valt deels samen met bestaande lange afstand routes. In het voorjaar van 2012 zal het noordelijke deel van de route van Backi Breg, aan de grens met Kroatië en Hongarije, tot aan Belgrado gemarkeerd worden. Het project is een initiatief van St. Sultans Trail – a European Cultural Route (www.sultanstrail.nl)
Mountainbiken in het Radan-gebergte
In het Radan-gebergte in het zuiden van Servië zijn 7 nieuwe thematische routes ontwikkeld, welke zowel per mountainbike als te voet afgelegd kunnen worden. De routes zijn volledig gemarkeerd en er zijn gedetailleerde kaarten beschikbaar. De routes voeren langs pittoreske plattelandsdorpjes, oude kerkjes en door ongerepte natuurgebieden. Enkele hoogtepunten in het gebied zijn het natuurwonder Davolja Varos (duivelsstad, www.davoljavaros.com) en de belangrijke Romeinse nederzetting Iustiniana Prima, gesticht door de Romeinse keizer Justinianus I. (Meer info: www.centarzarazvoj.org )
Fietsen langs de Donau en in de hoofdstad Belgrado
Fietsliefhebbers kunnen hun hart ophalen langs de Servische Donau. De afgelopen jaren is flink geïnvesteerd in de ontwikkeling van het Servische deel van de Donau fietsroute. De route doorkruist Servië over een afstand van 665 km en gaat onder andere langs de steden Novi Sad en Belgrado en door de beroemde IJzeren Poort (nationaal park Djerdap). De route is onderdeel van de lange afstands fietsroute Euro Velo Route 6. Het traject is volledig bewegwijzerd en er zijn gedetailleerde kaarten en gidsen met praktische informatie en accommodaties beschikbaar (www.danube-info.org).
Een ander initiatief voor fietsers is het project “I Bike Belgrade” (www.ibikebelgrade.com), opgestart door de Nederlander Ralph van der Zijden. Onder leiding van een gids verkent men zowel het oude als het nieuwe Belgrado tijdens een 4 uur durende fietstocht door de stad.
Reisaanbod touroperators
Inmiddels bieden verschillende Nederlandse touroperators wandel- en fietsvakanties in Servië aan. Voor fietsvakanties langs de Donau kan men onder andere terecht bij Global Cyclist (www.globalcyclist.nl) en Dobry Den Reizen (www.dobryden.nl). Wandelvakanties kan men boeken bij Natuurlijk Reizen (www.natuurlijkreizen.nl), Jenn Travels (www.jenntravels.com) en Dobry Den Reizen (www.dobryden.nl)
Servie presenteert aanbod tijdens Vakantiebeurs en Fiets- en Wandelbeurs
Op dinsdag 10 januari 2012 om 13.30 uur organiseert het Nationaal Bureau voor Toerisme van Servië een bijeenkomst op de stand (hal 10, stand B020) om het nieuwe toeristische aanbod aan de pers en de reisindustrie voor te stellen. Op woensdag 11 januari om 12.00 uur vindt een B2B workshop voor touroperators plaats, waarbij men direct in contact kan komen met partners uit Servië
Tevens zijn er dagelijks om 11.00 en om 14.00 uur presentaties voor het publiek (Servië – cultuur en natuur in het hart van de Balkan), waarbij men kennis kan maken met het toeristische aanbod van Servië, gevolgd door een Happy Hour met Servische hapjes en drankjes om 14.30 uur.
Servië zal ook vertegenwoordigd zijn op de Fiets- en Wandelbeurs in de RAI in Amsterdam op 11 en 12 februari a.s. (stand 9.D.21) |